Mezinárodní kongres zdraví 2023 Praha >> Členové předsednictva

Amarjeet S Bhamra (Ájurvéda, indická masáž hlavy)

Amarjeet S Bhamra - Velká Británie

Zastupující britskou ajurvédskou lékařskou radu
 
Jeho královská Výsost Princ z Walesu,
Indický premiér Narendra Modi a Amarjeet S Bhamra
Jeho královská Výsost Princ z Walesu,
Indický premiér Narendra Modi a Amarjeet S Bhamra

V roce 2018 došlo ke spuštění nového partnerství UK-India Tech Alliance, vyhlášeném v Londýně premiérkou Mayovou a premiérem Modim. Na tomto ikonickém seznamu „Nejvlivnějších lidí ve vztazích Spojeného Království a Indie“, kteří pomáhají pozdvihnout vzájemné vztahy na novou úroveň, figuruje také jméno Amarjeet S Bhamra. Amarjeet S Bhamra je iniciátorem a vedoucím tajemníkem Nadstranické skupiny pro indické tradiční vědy (All-Party Parliamentary Group (APPG), prominentním přednášejícím, praktikem a autorem na téma tradičních indických věd, který se výrazně zasadil o setrvání ájurvédy a tradičních věd v centru zájmu partnerské spolupráce mezi Indií a Spojeným královstvím. Dne 18. dubna 2018 dohlížel nad otevřením nového Centra jógy a tradiční indické medicíny (Yoga Centre of Excellence and Indian Traditional Medicine) Jeho královskou Výsostí Princem z Walesu a indickým premiérem Narendrou Modim, které je první celosvětovou sítí svého druhu pro výzkum jógy a ájurvédy, založené na faktech (Evidence-based research).

Věří v holistický přístup zahrnující tělo, mysl a duši, který je zaměřený na léčení příčiny a nikoli pouze symptomu nemoci, a pomáhá tak tělu uvolnit svůj léčivý potenciál. Cílem jakéhokoli celostního/holistického přístupu je, aby pacienti sami převzali kontrolu skrze znalosti a poznání tak, aby měli možnost provést volbu na základě informací a uvážlivého rozhodnutí.

Coby dlouhodobý podporovatel tradiční léčby nedávno inicioval celoevropskou petici s cílem sesbírat jeden milion podpisů (https://www.change.org/p/european-parliament-incorporate-yoga-and-ayurveda-into-european-healthcare) v kampani zaměřené na svobodu volby pro všechny občany Evropské Unie, umožnující přístup k tradičním druhům léčby.

Jeho vzdělávací programy jsou celosvětově známé pro svoji srozumitelnost prezentace a struktury, a jeho charismatický, zábavný styl odborných, vzdělávacích workshopů je vždy nabitý praktickým a duchovním poznáním, poskytujícím studentům úroveň porozumění a odbornosti, které běžně nejsou ve vzdělávacích kurzech, mimo Indii, dostupné.

 
Záznam ústní prezentace Amarjeeta S Bhamry na Mezinárodním kongresu zdraví 2021:
 
 
 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.