Mezinárodní kongres zdraví 2023 Praha >> Členové předsednictva

Dr. Antonietta Rozzi, Itálie

Dr. Antonietta Rozzi - Itálie

Profesorka pedagogiky a Jógy na Univerzitě v Boloni a Bolzanu
Prezidentka instituce Sarva Yoga International
Čestná prezidentka federace Federazione Italiana Yoga

Vystudovala literaturu a filozofii ve Francii a magisterský titul v oboru moderních jazyků a literatury získala v Itálii na Univerzitě v Parmě.

Jógu začala cvičit před 45 lety.

Každoročně navštěvovala mnoho jógových škol a ášramů v Indii a organizovala intenzivní programy jógy pro italské studenty a učitele Jógy.

Následovala učení velkých mistrů v Evropě a Indii, jako jsou Svámí Čidánanda a Svámí Krišananda ze společnosti Divine Life Society, Svámí Satjánanda z Monghíru, Svámí Ráma, Svámí Sačidananda a mnoho dalších, a spolupracovala s hlavními indickými jógovými institucemi a univerzitami.

Již 45 let je starší profesorkou federace Italian Yoga Federation a podílela se na revizi programu počátečního vzdělávání učitelů Jógy, který přijala řada evropských federací Jógy.

Je ředitelkou institutu Yogaeducational Institute a byla členkou italské komise ministerstva školství pro rozvoj oficiálních programů Jógy na školách, vysokých školách a univerzitách.

Byla jmenována členkou komise ministerstva AYUSH a Světové zdravotnické organizace pro programy veřejného zdraví.

Na Univerzitě v Boloni a Bolzanu v Itálii vyučuje oficiální kurz jógy Yoga in Education

Světová zdravotnická organizace a indická vláda ji jmenovaly členkou Mezinárodní komise odborníků pro realizaci globálních zdravotních programů prostřednictvím Jógy podporované Světovou zdravotnickou organizací.

Je zakladatelkou a prezidentkou Sarva Yoga International, přední instituce jógy akreditované YCB ministerstvem AYUSH indické vlády.

V roce 2019 jí čestný předseda vlády Naréndra Módí udělil "Cenu předsedy vlády za mimořádný přínos v oblasti propagace a rozvoje Jógy".

Založila univerzitu Sarva Yoga University a spolupracuje s předními italskými a indickými univerzitami Jógy.

 
 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.