Mezinárodní kongres zdraví 2023 Praha >> Členové předsednictva

Nat. Milena Simeoni, Itálie

Nat. Milena Simeoni - Itálie

Naturopatka a reflexologistka, lektorka a ředitelka výuky ve škole naturopatie LUMEN

(https://scuola.naturopatia.org/)

Dříve vedla pro centrum v Piacenze projekt DIANA 5 (studie prevence recidivy rakoviny prsu prostřednictvím stravy a životního stylu), kterou prováděl profesor Franco Berrino z nadace IRCCS Foundation (Národní institut pro studium a léčbu nádorů v Miláně).

V roce 2021 pokračovala ve své výzkumné činnosti jako tvůrce a vedoucí protokolu naturopatické léčby randomizované a kontrolované studie účinnosti naturopatie při profylaktické léčbě migrény "Randomised and controlled study on the effectiveness of Naturopathy in migraine prophylaxis", kterou provádí Dr. Eugenia Rota, ředitelka neurologického oddělení SC Neurology nemocnice San Giacomo v Novi Ligure.

Je autorkou koncepce metody holistické podální reflexologie, Holistic Podalic Reflexology®, a autorkou řady publikací vzdělávacího i populárního charakteru o naturopatii a tradiční evropské a středomořské medicíně (https://bioshop.naturopatia.org/).

Od roku 2019 koncipuje a vede evropskou iniciativu European SALUS Initiative (www.salusnetwork.eu) a od roku 2021 působí jako lektorka na škole Omeonatura ve Švýcarsku, kde MTE je jednou ze specializací v rámci vzdělávání v naturopatii, což je federálně uznané studium.

V roce 1992 spoluzaložila LUMEN, jednu z nejvíce prosperujících a největších ekovesnic v Itálii (www.ecovillaggiolumen.it).

 
 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.