World Health Congress 2023 Prague >> Guests

Dr Naveen Gupta

Dr Naveen Gupta - Velká Británie

Ájurvédský učitel a lékař

Dr. Naveen Gupta se narodil v Dillí v Indii v roce 1960 a Ájurvédu začal studovat v 16 letech na nejstarším ájurvédském institutu v Dillí známém jako Ayurvedic and Unani Tibbia College. V roce 1983 získal titul bakaláře ájurvédské medicíny a chirurgie B.A.M.S. s vyznamenáním a získal zlatou medaili z klinických předmětů na dillíské univerzitě Delhi University.

Dr. GUPTA se ájurvédou zabývá již čtyři desetiletí (od roku 1984). z toho první dvě desetiletí praktikoval v indickém Dillí a poslední dvě desetiletí v Indii. praktikuje a vyučuje v Belgii, Německu, Švýcarsku a Nizozemsku.

Dr. Gupta je zkušený ájurvédský áčárja a nádí vadíja, který se učil u vadíja rádži Satjá Déva Vašíšthy, představitele Duta Nádí Parikši (umění diagnostiky pacienta z jeho srdečního pulzu nesoucího informace o jeho zdraví a celkovém tělesném i duševním uspořádání, tj. bhava).

Specializuje se na Dravja Guna (bylinářství a božské byliny Matky přírody), Marma Šastra (ájurvédská péče o vitální body lidského těla), védskou psychoterapii pro duševní zdraví a emocionální pohodu a Panča Karma (techniky detoxikace, omlazení a regenerace).

Dr. Gupta se hluboce zajímá o celou řadu védských léčebných umění, věd a technologií pro dosažení nejvyšší kvality zdraví a vědomí.

("ájurvédský áčárja ", "nádí Vadíja" a "vadíja rádža" jsou nejvyšší tituly v ájurvédské tradici)

Netoužím po panování nad ostatními, netoužím po nebeských rozkoších, ani se nemodlím za vysvobození z otroctví zrození a smrti, mou jedinou ambicí je stát se nástrojem zmírnění utrpení těch, kteří sténají pod bičem té či oné nemoci.

To je moto, kterým se doktor Gupta neustále řídí.

 
 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.