Mezinárodní kongres zdraví 2023 Praha >> Členové předsednictva

Robert Johnstone FRSA, CF, Velká Británie

Robert Johnstone FRSA, CF - Velká Británie

Předseda: Access Matters, Midstream.
Člen představenstva: Evropské fórum pro správnou klinickou praxi (EFGCP), Mezinárodní nadace pro integrovanou péči (IFIC).
Zástupce EU pro Mezinárodní alianci pacientských organizací (IAPO).

Od roku 1956 žiji s chronickým a invalidizujícím stavem revmatoidní artritidy. Zpočátku to bylo léčeno kortizonem a standardními nesteroidními léky ve velkých množstvích.

Na univerzitě v roce 1973 jsem se naučil Transcendentální meditaci (TM), která mi pomohla vyrovnat se se stresem ze závěrečných zkoušek. To začalo stimulovat přirozené hojivé procesy těla a začal jsem zkoumat doplňkové terapie, dietu a cvičení jako formu svépomoci.

S podporou kvalifikovaného lékaře jsem po 3 letech velmi postupně omezoval alopatické léky a dokázal jsem bez nich žít od roku 1976. Za 20 let předtím jsem užil asi 40 000 disprinu a 20 až 30 000 dalších tablet, např. Cortison, Prednisolon, Mepecrin & Butazoladin.

Od roku 1976 jsem velkým zastáncem přírodních terapií vedle alopatické léčby a neoficiálním vyslancem pro integraci ájurvédy, akupunktury a bylinné medicíny + velmi nadšený pro svépomocné dietní a cvičební režimy.

Jako dobrovolník jsem byl velmi aktivní při obhajobě práv všech zdravotně postižených lidí a při oceňování a integraci hlasu pacientů v globální zdravotní péči. Působil jsem ve správní radě Evropského fóra pacientů (EPF), Mezinárodní aliance organizací pacientů (IAPO), Mezinárodní nadace pro integrovanou péči (IFIC) a mnoha dalších.

Vždy jsem s terapeuty a lékaři, abych prozkoumal možnosti, jak zlepšit zdravotní péči a odvrátit / zmírnit / vyléčit nerovnováhu ve zdraví, aby všichni lidé mohli žít co nejlépe.

 
 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.