Mezinárodní kongres zdraví 2023 Praha >> Členové předsednictva

Suzanne Ruggles, United Kingdom

Suzanne Ruggles - Velká Británie

Autorka, zakladatelka Full Circle Fund Therapies

Suzanne získala magisterský titul v oboru zdravotnických věd na lékařské fakultě St George's na Londýnské univerzitě.

Po diagnóze SLE (lupus) studovala vědu o medicíně mysli a těla, včetně Harvard Medical School, v oboru relaxační reakce a pozitivní psychologie.

Je držitelkou kvalifikace v oblasti energetické medicíny (bioenergie), neurolingvistického programování (NLP), reflexologie a techniky emoční svobody (EFT). Dlouhodobě se věnuje čchi-kungu, mindfulness, technikám relaxační odezvy a má hluboký osobní zájem o "jídlo jako lék".

Profesně založila vůbec první program integrativní terapie pro hematology a transplantace kostní dřeně v londýnské univerzitní nemocnici St George's - jedné z největších nemocnic v Evropě.

Založila svou neziskovou organizaci Full Circle Fund Therapies, která se zabývá vývojem, evidencí a poskytováním vysoce kvalifikovaných odborníků na integrativní terapii Full Circle pro některé z nejsložitějších oblastí medicíny, včetně dětské intenzivní péče, transplantace kostní dřeně, hematologie, onkologie a neurochirurgie.

Do dnešního dne bylo díky její práci v nemocnicích poskytnuto více než 35 000 integrativních léčebných postupů. Od roku 2003 se zasazovala o potřebu holistické péče o marginalizované hematologické pacienty se srpkovitým onemocněním a vytvořila první britskou podpůrnou cestu integrativní terapie pro tuto skupinu pacientů v období přechodu z pediatrie do dospělosti. V době pandemie Covidu uspořádala vůbec první celosvětovou konferenci na téma "Výživa při srpkovité poruše".

Získala řadu ocenění včetně prestižní ceny NHS Exceptional Award za práci na vývoji prvního projektu integrativní terapie pro hematology a transplantace kostní dřeně ve Velké Británii a spolu se svým týmem Full Circle Therapies se stala společnou vítězkou národní ceny Myeloma UK za péči o pacienty.

V roce 2018 úspěšně založila druhý projekt Full Circle NHS pro pacienty s rakovinou v University Hospitals Sussex v Brightonu a v současné době probíhá třetí projekt.

Je vynikající řečnicí a přednáší na mnoha místech, včetně St George's Medical School; na národních a mezinárodních konferencích a na zasedání All-Party-Parliamentary Group (APPG) for Integrated Healthcare ve Westminsteru (2019).

Napsala vysoce ceněné memoáry "Coming Full Circle: (2019), která popisuje její cestu k dosažení plného kruhu: od vize z dětství až po přežití zážitku blízké smrti (NDE) způsobeného meningitidou.

www.fullcirclefund.org.uk
www.suzanne-ruggles.com (stránky autorky)

 
 

© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.